Basen czy termy w Zakopanem? Co wybrać.

0
1053

Gdzie pójść na basen w Zakopanem?

Kurort pod Tatrami to nie tylko górskie wędrówki, czy szaleństwo na nartach i snowboardzie. W Zakopanem można także zrelaksować się na basenie, w gorących i leczniczych wodach termalnych. W samym mieście znajdziemy trzy obiekty basenowe, a w okolicznych miejscowościach jeszcze kilka.

Aqua Park w Zakopanem

Aqua Park w Zakopanem to nie tylko basen pływacki, ale też cały park rozrywki wodnej dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Poza ofertą basenową w obiekcie można skorzystać także z sauny, groty solnej, siłowni, czy kręgielni.

Na terenie zakopiańskiego Aqua Parku znajdują się 4 baseny. Jeden z nich ma wydzielone tory pływackie i część, w której można oddać się relaksowi i leczniczym masażom biczy wodnych, czy bulgoczących gejzerów. Basen ma nieregularny kształt. Temperatura wody osiąga w nim 29-30 stopni Celsjusza, a głębokość osiąga maksymalnie 1,5 m.

Drugi basen znajduje się na zewnątrz. Wypełniony jest leczniczą wodą, która zawiera: wapń, sód, siarkę, magnez, potas i krzem. Działa ona korzystnie przy problemach reumatycznych, związanych z narządami ruchu, czy ze skórą. Temperatura wody ma w tym basenie 32 stopnie Celsjusza. Można z niego korzystać nawet przy ujemnej temperaturze powietrza. Głębokość basenu nie przekracza 1,35 m. Relaksując się w basenie zewnętrznym, można podziwiać piękny widok na Giewont.

Trzeci basen w Aqua Parku ma charakter rekreacyjny. Znajdują się w nim bicze wodne, kaskady i gejzery. Można skorzystać także z przeciwprądu, czy leżaków podwodnych. Basen ma 1,3 m głębokości, a woda w nim ma temperaturę od 29 do 32 stopni Celsjusza.

Czwartym basenem na terenie Aqua Parku jest brodzik z atrakcjami dla dzieci. Znajdują się w nim zwierzęta w formie różnokolorowych zabawek. Brodzik ma głębokość 0,3 m, a jego temperatura ma 33 stopnie Celsjusza.

Na terenie Aqua Parku znajduje się również 5 zjeżdżalni, z czego dwie z nich są rurowe. Poza tym można także zrelaksować się w kilku nieckach jacuzzi, czy spróbować swoich sił płynąc z nurtem rwącej rzeki.

Basen COS w Zakopanem

Poza wizytą na basenach termalnych Aqua Parku można w Zakopanem skorzystać także z basenu w bardziej tradycyjnej formie. Jest to basen Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Basen ma 25 metrów długości i 12,5 m szerokości, a jego głębokość waha się od 1,3 m do 3,9 m. Znajduje się tam 6 torów pływackich.

W COS jest też mała niecka basenowa, służąca do nauki pływania. Ma ona 12,5 m długości i 6 m szerokości. Natomiast jej głębokość waha się od 0,9 m do 1,3 m.

Basen z wodami termalnymi na Polanie Szymoszkowej

W sezonie letnim można w  Zakopanem skorzystać także z letniego kąpieliska na Polanie Szymoszkowej. Można skorzystać tam z kąpieli termalnej o temperaturze 30 stopni Celsjusza. Woda w letnim kąpielisku pochodzi z odwiertu ,,Szymoszkowa GT1″ i zawiera w swoim składzie: wapń, magnez, sód i potas.

Baseny termalne w okolicach Zakopanego

W bliskiej okolicy Zakopanego można skorzystać także z kąpieli w basenach termalnych m.in. w:

  • Termach Chochołowskich,
  • Bukowinie Tatrzańskiej (Termy Bukovina),
  • Szaflarach (Termy Gorący Potok),
  • Białce Tatrzańskiej (Termy Bania).

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here