5 miejsc, gdzie warto zjeść w Zakopanem

0
11232
Gdzie warto zjeść w Zakopanem — sprawdzone adresy
Gdzie warto zjeść w Zakopanem — sprawdzone adresy

 

Restauracja w Zakopanem — gdzie warto zjeść

Zakopane jest niewątpliwie malowniczą miejscowością. Można tutaj zobaczyć i doświadczyć naprawdę wiele — bez względu na porę roku. Wszyscy turyści, zarówno ci spragnieni górskich wędrówek i obcowania z naturą, jak i ci, którzy wolą korzystać z atrakcji w samym Zakopanem, poszukują miejsca, gdzie mogą smacznie zjeść. Jest kilka adresów, które szczególnie sobie chwalą. To właśnie im poświęcony jest ten artykuł.

Bistro Schronisko Krupówki — schabowy numer 1 w Zakopanem

Schronisko Krupówki  (Krupówki 34 A) zachwyca smakami kuchni górskiej, o czym doskonale wiedzą nie tylko miejscowi, ale również turyści. Zjesz tutaj legendarnego Schabowego najlepszego i największego w Zakopanem, który serwowany jest tutaj za 28 zł w zestawie z ziemniakami i surówkami. Oprócz konkretnego kotleta polecam także Żeberka w Porterze i miodziePstrąga z 1001 m n.p.m oraz Podpłomyk z szarpaną wołowiną à la burger. 

Turyści zwracają również uwagę na bardzo miłą obsługę i duże porcje, którymi można bez problemu najeść się do syta.

Bar mleczny na Zamoyskiego — domowe posiłki w przystępnych cenach

Regionalny Bar Mleczny na ul. Zamoyskiego 5 jest miejscem, które turyści polecają sobie nawzajem. Można tam w cenie 35 zł zjeść obiad — danie dnia, składający się z zupy i drugiego dania. Pozostałe posiłki mają ceny przystępne. Miejsce jest chwalone za duże i syte porcje, a także za to, że posiłki smakują, jak domowe

Klienci czasem narzekają jedynie na to, że trzeba stać w kolejce do zamówienia posiłku, a także trochę poczekać na wolny stolik. Są to jednak niedogodności świadczące o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten bar.

Tatrzański Bar Mleczny przy Drodze na Bystre — bardzo duże porcje w dobrej cenie

Tatrzański Bar Mleczny przy Drodze na Bystre 2a jest miejscem chętnie polecanym przez turystów. Ceny są przystępnie, a za obiad z dwóch dań tzw. danie dnia, zapłacimy ok. 35 zł. 

Turyści chwalą to miejsce za szybką obsługę, smaczne posiłki, duży wybór z menu i bardzo duże porcje.

U Słonia — miła obsługa i duże porcje

Mała Gastronomia U Słonia znajduje się w Zakopanem przy ul. Zamojskiego obok numeru 20. W przystępnej cenie 22 zł można zjeść dwudaniowy obiad tzw. danie dnia. Pozostałe zestawy obiadowe są również w atrakcyjnych cenach.

Turyści chwalą to miejsce za bardzo smaczne i świeże jedzenie. 

Żabi Dwór — restauracja z nutką historii w tle

Przy ul. Strążyskiej 26 znajduje się Żabi Dwór. Jest to restauracja, w której można skonsumować posiłek przy akompaniamencie koncertu fortepianowego. Klienci chwalą Żabi Dwór za przystępne ceny, duże porcje pysznego jedzenia, a także za przemiłą obsługę.

Restauracja ma ciekawą historię. Otóż budynek ten przed wojną stanowił własność rotmistrza Wagnera. Gościł on kiedyś Józefa Piłsudskiego, który usłyszał tutaj rechot żab,  dobiegający z pobliskich mokradeł. W związku z tym Piłsudski nazwał dom ,,Żabim Dworem”.

Szukasz polecanych restauracji — ZOBACZ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here