Biegówki w Zakopanem

0
290

Biegówki w Zakopanem

Zakopane to miasto, które ma idealne warunki do narciarstwa biegowego. Gdzie się wybrać na biegówki w mieście? Możesz wybrać spośród  różnych opcji, w zależności od Twoich preferencji i umiejętności.

Centralny Ośrodek Sportu

Szukasz profesjonalnej trasy, która zapewni Ci doskonałe warunki do treningu, wybierz trasę biegową COS pod Skocznią. Zimowe pętle do biegów narciarskich  mają długość 2,5 km oraz 3,3 km. Trasa jako jedyna na Podhalu posiada homologację FIS.

Kontakt
Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem
ul. Bronisława Czecha 1
34-500 Zakopane
tel. +48 18 26 326 60

Biały Potok

Wolisz naturalne śniegi i malownicze krajobrazy, wybierz trasę biegową Biały Potok na zachód od Wielkiej Krokwi. Trasa jest przygotowywana przez miasto ratrakiem, ale potrzeba sporego śniegu by była gotowa. Narciarskie trasy biegowe o długości od 1 km, 2 km, 3 km, 4 km i 5 km usytuowane są na pod zalesionymi stokami Regli Zakopiańskich. Trasy są pięknie położone po zachodniej stronie Wielkiej Krokwi. To miejsca urozmaicone i ciekawe widokowo polecane dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Wejście — bezpłatne.

Biegówki w Zakopanem: Rówień Krupowa

Jeśli chcesz połączyć bieganie z zabawą i edukacją, wybierz trasę biegową Rówień Krupowa w centrum miasta. To około 2 km trasy, która przebiega po polanach. Trasa jest łatwa i przyjemna, idealna dla początkujących i rodzin. W pobliżu trasy miasto usypało dwie górki, z których najmłodsi mogą zjeżdżać na jabłuszkach. Wejście na trasę jest bezpłatne. Miasto Zakopane ratrakuje trasy i górki. 

Szukasz innych zimowych atrakcji w Zakopanem – przeczytaj

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here