Droga do Morskiego Oka zamknięta

0
749

Droga do Morskiego Oka zamknięta

Jak informuje TPN utrudnienia potrwają do piątku 22 września. Powodem tymczasowej blokady jest remont. Na zamkniętym odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica  będzie wylewany nowy asfalt.

Oficjalne parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka będą otwarte przez cały czas trwania remontu  – dla osób planujących wycieczki z Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polany na pozostałe otwarte szlaki.

Uwaga! Możliwe będzie dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

Droga do Morskiego Oka zamknięta będzie do piątku 22 września. Zakaz korzystania z remontowanego odcina obejmuje zarówno dla pieszych jak i kierowców pojazdów.

Zachowaj ostrożność 

Według informacji TPN-u warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre. Jednak należy uważać, bo miejscami na szlakach jest mokro, a na odcinkach leśnych zalega błoto. W wyższych partiach Tatr jest ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych, na północnych stokach oraz w miejscach zacienionych.

Należy zachować ostrożność, bo poślizgnięcie się w stromym terenie, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości. W partiach graniowych momentami wieje silny wiatr.

Dodatkowo na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Do czasu wymiany również w tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność.

Ponadto na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz — dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej, występują utrudnienia z powodu remontu.

Schronisko na Hali Kondratowej zamknięte 

Przypominamy. Od 4 września 2023 schronisko na Hali Kondratowej zostaje całkowicie wyłączone z użytku na czas remontu. Parking przy szlaku do Doliny Suchej Wody Gąsienicowej – Brzeziny jest nieczynny do końca roku 2023. Jest to parking Starostwa Powiatowego (https://www.powiat.tatry.pl/).

Pamiętaj, przed wyjściem w góry należy koniecznie zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN. Informacje są dostępne na stronie: tpn.pl. Warto również przed wyprawą sprawdzić prognozę pogody. Szukasz noclegu? Sprawdź 

źródło TPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here