Jak spędzić ostatni weekend wakacji w Zakopanem

0
443

Co robić w ostatni weekend wakacji w Zakopanem? 

Zastanawiasz się, czy tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego warto spędzić wolny czas w stolicy Tatr. Bezsprzecznie i koniecznie — trzeba!

Góry to idealne miejsce na spędzenie z dziećmi ostatnich dni wakacji. Szukasz atrakcji, które zadowolą zarówno maluchy, jak i starszaków? Oto kilka propozycji, co można robić na Podhalu tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zakopane to miasto, które powinno się znaleźć na liście każdego kochającego góry i górskie wędrówki. Jeśli chcesz wybrać się z dziećmi w Tatry, masz wiele możliwości!

Jaki szlak jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi na początek górskiej przygody? Zapewne: Rusinowa Polana i Gęsia Szyja, skąd rozpościera się wspaniały widok na polskie i słowackie Tatry Wysokie. Jak tam dotrzecie? Z Zazadniej wyruszycie niebieskim szlakiem na Polanę Rusinową, a stąd dalej zielonym szlakiem podążycie na szczyt. Na Rusinowej Polanie możecie nie tylko podziwiać panoramę Tatr, ale także zobaczycie owce i kupicie w bacówce oscypki. Po drodze możecie dodatkowo odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, gdzie znajduje się drewniany kościółek i cudowne źródełko.

Inna propozycja? Dolina Kościeliska to jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych dolin tatrzańskich, która oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do doliny możecie wejść od strony Kir lub od strony Cichej Wody. Szlak prowadzi przez las i łąki, a po drodze możecie razem z rodziną podziwiać skalne formacje, takie jak Smocza Jama czy Maciejowa Turnia.

Mistrzowski odpoczynek 

Ostatnie dni wakacji wykorzystaj, by przygotować swoje dziecko do wielkiego szkolnego maratonu. Gdzie w Zakopanem Twoje dziecko poczuje się jak mistrz?  Zdecydowanie na Wielkiej Krokwi  — najsłynniejszej polskiej skoczni.  Czy wiesz, że na szczycie skoczni rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto i góry! Zobaczyć, jak wygląda rozbieg, progi i zeskocznia z bliska, a także porównać to wszystko z własnymi nartami lub deską snowboardową — bezcenne. 

Jeśli chcesz zakończyć wakacje w aktywny i przyjemny sposób, koniecznie wybierz się z dziećmi na rowerową wyprawę po malowniczych trasach. Co powiesz na trasę: Zakopane – Kościelisko – Dolina Chochołowska – Zakopane lub Zakopane – Krzeptówki – Zakopane-szlakiem architektury drewnianej?

Jeśli po wyprawie rowerowej chcesz jeszcze zrobić sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent? Skorzystaj z przejażdżki dorożką! To wyjątkowa okazja, aby podziwiać urokliwe zakątki miasta, a także poczuć atmosferę góralskiej kultury i tradycji.

Gdzie spędzisz ostatni weekend wakacji w Zakopanem!

Bez wątpienia w Zakopanem! Szukasz noclegu — sprawdź: TUTAJ 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here