Nocleg w Zakopanem. Jaki wybrać?

0
363

Zakopane. Jest gdzie się zatrzymać

W ciągu roku do zimowej stolicy Polski przyjeżdżają nawet 3 miliony osób. W czasie największych imprez przebywa tam do 100 tysięcy turystów, choć oficjalnie miejsc noclegowych jest mniej niż dla 40 tysięcy. Nie znaczy to, że zawsze trudno znaleźć nocleg w Zakopanem.

Łóżko w schronisku górskim PTTK

Warto sprawdzić dostępność miejsc w schroniskach PTTK, żeby spędzić noc na wysokości nawet 1500 m n.p.m. W Zakopanem są trzy takie miejsca, a ich historia sięga stu lat. Mają zróżnicowany standard i wielkość. Stanowią świetną bazę wypadową do wędrówek wytyczonymi szlakami górskimi.

Wygodny pokój w pensjonacie

Przytulny pensjonat, o wysokim standardzie, a jednocześnie z regionalnym klimatem i dobrze przemyślaną ofertą skusi niejednego turystę. Posiłki mogą na życzenie gościa uwzględniać jego wybory żywieniowe, alergie i nietolerancje pokarmowe. Osoby stosujące dietę wegańską czy wegetariańską, bez glutenu lub laktozy znajdą dla siebie przyjazne miejsce.

Sprzęt rekreacyjny dostępny na miejscu, wieczory z góralską kapelą i gawędami, zorganizowana wycieczka w góry, gorąca balia czy fińska sauna, atrakcje dla dzieci – to oferują niektóre pensjonaty.

Apartament w historycznej willi?

Historyczne wille w stylu zakopiańskim zostały przekształcone w muzea lub inne obiekty kulturalne. Nie znaczy to jednak, że nie uda się znaleźć noclegu w miejscu, w którym bywali słynni miłośnicy Tatr: Karol Szymanowski, Marian Hemar, Henryk Sienkiewicz czy Kornel Makuszyński.

Z wielu willi w Zakopanem około stu znajduje się w jego centrum. Jest z czego wybierać także, jeśli zdecydujemy się na wyjazd ze swoim zwierzakiem. Niektóre miejsca zapewniają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Znajdziemy te z pełnym wyżywieniem i takie, gdzie samodzielnie możemy przygotować posiłki. Wynająć można pokój, apartament lub całą willę. Ceny też są bardzo zróżnicowane.

Niezapomniane chwile w góralskim domku

Wyjazd z dziećmi lub grupą przyjaciół? Cztery osoby, a może kilkanaście? Dobrym pomysłem będzie góralski domek w stylu regionalnym z klimatem, o którym marzymy, planując pobyt w górach.

Domki mogą być zlokalizowane stosunkowo blisko centrum, a jednocześnie oferować spokój i intymność.

Możemy wybrać domek, który zapewni nam piękne poranki z widokiem na Tatry oraz niezapomniane wieczory przy ognisku lub kominku.

Hotelowe luksusy

Kilkadziesiąt hoteli, w tym najwyższej klasy to propozycja dla osób, które w towarzystwie innych gości chcą spędzić czas w dobrych czy luksusowych warunkach.

Oferta jest szeroka – od hoteli o standardzie i stylu spotykanym w całej Polsce lub nawet na świecie po takie, które mają zakopiański charakter.  Ich wnętrza zaprojektowali lub ozdobili swoimi dziełami artyści, którzy tworzyli w stolicy Tatr.

Jeśli o zakwaterowanie zatroszczymy się z odpowiednim wyprzedzeniem, to znajdziemy nocleg w Zakopanem, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Spontaniczne wyjazdy też mają szansę się udać, choć wybór zakwaterowania będzie bardziej ograniczony.

 

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here