Pijani, szybcy i agresywni. Policja podsumowuje święta

11 kolizji, dwa zatrzymane prawa jazdy i zakłócanie porządku

0
850
archiwum

11 kolizji, dwa zatrzymane prawa jazdy i zakłócanie porządku

Zakopiańscy policjanci podsumowali okres Świąt Wielkanocnych w powiecie tatrzańskim. Mimo kilku kolizji i dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego świąteczny weekend możemy zaliczyć do bezpiecznych.

Słoneczna pogoda sprawiła, że kierowcy chcąc szybciej dotrzeć do celu mocniej naciskali pedał gazu. W taki sposób na trzy miesiące stracił prawo jazdy 70 – letni kierowca z Piaseczna, który w Białym Dunajcu rozpędził swojego mercedesa do 107 km/h.

Z prawem jazdy pożegnał się także 65 – letni kierowca z Białej Podlaskiej, który w wydychanym powietrzu miał ok 0,7 promila alkoholu. Do zatrzymania pijanego doszło w Zakopanem na ul. Chałubińskiego.

Po pijanemu zdecydował się jechać rowerem 44 – letni mieszkaniec gminy Bukowina Tatrzańska. W wydychanym powietrzu miał ok 1 promil alkoholu. W przypadku pijanego rowerzysty skończyło się na 500 złotowym mandacie.

W trakcie świątecznego długiego weekendu doszło do 11 kolizji. – Większość z nich była niegroźna i dochodziło do nich zazwyczaj na zatłoczonych parkingach – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem.

Policjanci musieli interweniować także przy okazji domowych kłótni oraz w kilku przypadkach zakłócania ciszy.

Cieszyć mogą wyniki wtorkowej (23 kwietnia) akcji „alkohol i narkotyki”. Na przebadanych 2589 kierowców ani jeden nie był pod wpływem alkohol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here