Puchar Tatr w warcabach

Trzy dni rywalizacji i blisko 100 zawodników.

0
1182

Trzy dni rywalizacji i blisko 100 zawodników.

I Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach „O Puchar Tatr” odbył się w dniach 31 maja – 2 czerwca, w auli gminnej przy SP nr 1 w Białym Dunajcu.

Turniej już po raz szósty gościł w Gminie Biały Dunajec, która była gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów „O Puchar Tatr” w warcabach 64 i 100-polowych.

W trzydniowej rywalizacji udział wzięło blisko 100 zawodniczek i zawodników, w tym liczna grupa białodunajeckich uczniów. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim w czterech kategoriach wiekowych do 8, 10, 12 i 14 lat. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali licencjonowani sędziowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy otrzymali nagrody (blaszane dzwonki góralskie) i okazałe puchary, które wręczone zostały przez Wójta Gminy Biały Dunajec. Puchary trafiły również do najlepszych białodunajeckich zawodników – Mistrzów Gminy Biały Dunajec.

Organizatorami turnieju, który odbywał się pod Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec byli: Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Wielkopolski Związek Warcabowy i Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu.

Galeria

fot. Organizator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here