Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne (zdjęcia)

Mimo strajku nauczycieli uda się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów

0
1203
fot. Marcin Szkodziński

Mimo strajku nauczycieli uda się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów

W Zakopiańskich szkołach rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka egzamin kończący gimnazjum pisze 73 uczniów w dwóch salach.

– Mamy 2 komisje. Jedna większa pięcioosobowa w hali sportowej, gdzie pisze 63 uczniów, druga drużyna uczniów liczy 10 osób i tu wystarczy dwóch członków komisji – mówi Piotr Kopeć, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem.

Uczniowie jeszcze przed wejściem przyznali, że stres jest związany wyłącznie z egzaminem. Nie przejmowali się napiętą sytuacją jaka panuje na linii rząd – związki zawodowe.

Mimo iż egzaminy się odbywają, to były niewielkie trudności, które zmusiły dyrektora do zmian w komisjach.

– Jeśli chodzi o skład załogi naszego grona pedagogicznego, to mamy księdza i katechetkę, ale także innych nauczycieli. Musiałem także tym razem też skorzystać z tego, aby przewodniczącymi byli wicedyrektorzy – zaznacza Piotr Kopeć.

O tym, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem dyrektor informował rodziców na zebraniach już w zeszłym tygodniu. – To bardzo ważne, aby rodzicom i uczniom nie dodawać jeszcze emocji i niepokojów, bo już sam egzamin jest stresem, a co dopiero jeszcze sytuacja, kiedy mielibyśmy się do ostatnich chwili zastanawiać – dodaje Piotr Kopeć.

Do końca tygodnia będą trwać egzaminy gimnazjalne. Od poniedziałku w przyszłym tygodniu zaczynają się egzaminy ósmoklasistów.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here