Zajęcia z pierwszej pomocy zamiast lekcji (zdjęcia)

W SP nr 5 w Zakopanem prowadzone są specjalne zajęcia opiekuńcze

0
827
fot. Marcin Szkodziński

W SP nr5 w Zakopanem prowadzone są specjalne zajęcia opiekuńcze

Od poniedziałku 8 kwietnia w większości podtatrzańskich szkół trwa protest i nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne w klasach. W związku ze strajkiem dyrektorzy szkół muszą zapewnić opiekę dzieciom.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Zakopanem wprowadzono interesujące zajęcia opiekuńcze, tak aby uczniowie sami chcieli przyjść do szkoły.

– W klasach starszych mamy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a także zajęcia z edukacji kinowej korzystając z naszego szkolnego kina. Dla młodszych mamy zajęcia taneczne – mówi Piotr Kopeć, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem.

Na wtorek dziewiątego kwietnia w szkole odbędą się zajęcia regionalne dla uczniów starszych, a młodsi będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach chemicznych.

– W tych dniach do środy mamy rekolekcje wielkopostne, które odbywają się również w szkole. Uczniowie będą brać udział w nabożeństwach rekolekcyjnych – zaznacza dyrektor szkoły.

Od środy w szkołach mają rozpocząć się egzaminy, przez które uczniowie mieli by wolne. Dyrektorzy podtatrzańskich szkół podkreślają, że jest to dla nich ciężka sytuacja, ale zrobią szystko, żeby egzaminy się odbyły.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here