Skutery śnieżne w Zakopanem

0
729

Największą zaletą jazdy skuterem śnieżnym w Tatrach jest poczucie wolności. Czujesz radość podróżowania po białym puchu wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Możesz podziwiać piękno ośnieżonych gór i cieszyć się świeżym zimowym powietrzem. Poza tym jest to świetny sposób na aktywne odkrywanie świata i trochę ruchu.

Jazda na skuterze śnieżnym zapewni także dreszczyk emocji, związany z przygodą. Możesz pokonywać wymagające szlaki, przedzierać się przez bezdroża, wjeżdżać na malownicze wzgórza. 

Możesz nawet znaleźć sposoby na ściganie się i rywalizację ze znajomymi. Ponadto jazda skuterami śnieżnymi to świetny sposób na nawiązanie więzi z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ wszyscy uczestniczycie w niepowtarzalnej przygodzie.

Skutery śnieżne w Zakopanem to jedna z ciekawszych zimowych atrakcji turystycznych.

Poniżej autor w bazie na Gubałówce, przed nocnym przejazdem. Było wręcz odjazdowo!

Czy jazda na skuterze śnieżnym jest trudna? 

Jazda skuterami śnieżnymi jest całkiem prosta, ponieważ nie trzeba zmieniać biegów. Dodajesz tylko gazu, skręcasz, delikatnie balansując ciałem i hamujesz. Reszta to radość jazdy wśród śnieżnobiałych krajobrazów i podziwianie zmieniającej się panoramy Tatr. 

Skutery śnieżne cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów, szukających nowych doznań. Narty, snowboard, po kilku dniach mogą być nieco  monotonne, więc przyjemnie wskoczyć na skuter śnieżny i przekonać się, jak duża to frajda.

Na początku naszej przygody warto wybrać jazdę w grupie, prowadzonej przez instruktora.

Podczas spaceru na Gubałówce, tuż przy ul. Butorów znajdziemy przyjazną bazę Snowdoo, gdzie w sezonie zimowym możemy skorzystać z takich przejazdów. Latem na głodnych wiatru we włosach i adrenaliny czekają tu zaś quady. Można też zarezerwować wycieczkę online.

Bardzo ważna jest odpowiednia, wodoodporna i termiczna odzież. Tę można wypożyczyć oprócz oczywiście termoaktywnej bielizny i rękawic. Te należy mieć własne. Sprzęt taki jak kask, okulary można mieć swój lub również wypożyczyć na miejscu.

Przed wyruszeniem w trasę otrzymujemy podstawowe szkolenie, a następnie doświadczeni instruktorzy wiodą nas górskimi drogami i lasami, nie zabraknie pokonywania zasp śniegu, jak i jazdy dobrze ubitymi szlakami.

Odpoczniemy podczas przerw, które robione są co 20,30 minut. Jeżeli jedziemy z kimś, możemy wtedy zamienić się miejscami. Pamiętajmy, że każdy kierujący musi posiadać ubezpieczenie OC i NNW. Chroniony zawsze ubezpieczony 🙂, jak mówi mądre porzekadło.

Skutery śnieżne — czy warto?

Jazda skuterem śnieżnym w górach to fantastyczna przygoda dla wszystkich spragnionych emocji i niezapomnianych przeżyć. Warto choć raz wejść na tego trój-śladowca i poczuć prawdziwą radość w zimowej głuszy. Możliwe, że obudzimy w sobie pasję do tego pięknego sportu i już więcej nie wyobrazimy sobie zimy bez przejażdżek skuterem.

Skutery śnieżne w Zakopanem i w jego okolicach to idealny sposób na nawiązanie więzi z rodziną i przyjaciółmi podczas wspólnych przygód. Niezależnie od tego, czy jeździsz po przygotowanych trasach, czy przedzierasz się przez kompletny „off-road”, możesz być pewien, że będziesz się doskonale bawić. Co więcej, jeśli lubisz rywalizację, możesz łatwo znaleźć sposób na zawody z przyjaciółmi.

Świetną opcją jest połączenie wyprawy na skuterach z ogniskiem czy relaksem w termach. Możliwe są także przejazdy nocą.

Ogólnie rzecz biorąc, jazda na skuterze śnieżnym w górach to wspaniały sposób na odkrywanie przyrody, podziwianie piękna ośnieżonych szczytów i stoków.  Doświadczysz niejednego dreszczyku przygody w jej trakcie. Wchodząc w arkana tej zimowej rozrywki, szczególnie ze wsparciem doświadczonych przewodników, dajemy sobie poczucie czystej radości i zadowolenia z życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here