Wrzesień w Zakopanem czyli slow life po góralsku

0
2265

Absolutnie, wrzesień w Zakopanem jest magiczny.

W końcu po wakacyjnym zgiełku przychodzi czas na spokojny odpoczynek w  górach.  Bez ścisku na szlakach i męczących upałów można spokojnie ruszyć w Tatry, by zrobić głęboki oddech i czerpać radość z bliskości natury.

Zakopane to nie tylko najpopularniejszy góralski kurort, ale także miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Zdecydowanie, nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, gdzie można poczuć atmosferę prawdziwych gór, zachwycić się pięknem Tatr i spróbować regionalnych specjałów. A wszystko to w otoczeniu niezwykłej przyrody.

Spacer z mocą gór — Zakopane co warto zobaczyć

Wrzesień to miesiąc, w którym można poczuć prawdziwy charakter Zakopanego. To czas, kiedy w spokoju  i w pełnej harmonii można podziwiać piękno najwyżej położonego miasta w Polsce. Po wiosennych krokusach przychodzi pora by podczas wędrówek po Tatrach złapać w kadr szczyty górskie na tle kwitnącej przepięknie wierzbówki kiprzyckiej.

To moment, gdy w górach można zobaczyć pasące się na halach owce a odwiedzając bacówkę spróbować prawdziwego oscypka. Jeśli chcesz poczuć klimat jesiennego redyku — koniecznie już teraz zaplanuj odpoczynek w górach.

Tatry bez tłumów, czyli wrzesień w górach. Morskie Oko po sezonie wakacyjnym przyciąga turystów. Fot.: Wojciech Watycha.

Jak atrakcyjnie spędzić wrzesień w Zakopanem?

Jeśli chcesz nabrać energii na kolejne miesiące koniecznie zrób sobie długie spacery po górskich szlakach. W zależności od kondycji możesz wybrać się na Gubałówkę lub Kasprowy Wierch. Wybierając szlak w Dolinę Kościeliską lub w Dolinę Pięciu Stawów zachwycisz się przepięknymi widokami. Wiadomo, na dobry początek można wybrać łatwiejszą trasę.

Zdecydowanie, niepowtarzalny klimat Zakopanego tworzą miejsca z duszą. Stolica Tatr jest pełna atrakcyjnych zabytków, które warto zobaczyć. Gdzie koniecznie zajrzeć? Bezsprzecznie warto się wybrać do Muzeum Tatrzańskiego i Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Miejscowi często polecają turystom odwiedzić Willę Kolibę, Willę Atma czy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Podczas wrześniowego odpoczynku nie można też zapomnieć o symbolu Zakopanego — WIELKIEJ KROKWI — słynnej skoczni narciarskiej, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody w skokach narciarskich.

Chcesz się poczuć jak nowo narodzony? Po długim spacerze zrelaksuj się w jednym z wielu obiektów wellness i spa, które oferują szeroki wybór zabiegów dla ciała i ducha. Możesz skorzystać z basenów termalnych, sauny, jacuzzi, masażu lub aromaterapii.

Po maratonie w górach koniecznie odwiedź regionalne karczmy i restauracje, gdzie spróbujesz tradycyjnych potraw i napojów. Skosztuj oscypka, kwaśnicy i moskali z żurawiną. Zdecydowanie posłuchaj góralskiej muzyki i zatańcz z miejscowymi.

Pogoda we wrześniu w Zakopanem?

Co odpowiada góral pytany przez turystów, jaka będzie pogoda? Odpowie: „Bydzie. Albo nie bydzie” , bo rzeczywiście pogoda jest zawsze, może być słoneczna, deszczowa, mglista, ale … jest zawsze. W górach kluczowe jest odpowiednie przygotowanie i nastawienie na różne warunki atmosferyczne. Wrzesień to oczywiście, chłodniejsze noce i mgliste poranki.

Krupówki we wrześniu budzą się otulone mgłą. Fot.: Wojciech Watycha

Beztroskiego, przyjemnego wrześniowego odpoczynku w górach! Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz odpocząć — zobacz  Noclegi Zakopane.

Jeśli chcesz aktywnie spędzić wolny czas — polecamy przeczytać: atrakcje w Zakopanem!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here