Co robić w Zakopanem, gdy nie ma śniegu?

0
909
Kulig Doliną Chochołowską nawet gdy nie ma śniegu to doskonała zabawa.
Kulig Doliną Chochołowską nawet gdy nie ma śniegu to doskonała zabawa.

Co robić w Zakopanem, gdy nie ma śniegu? Nie rozpaczać i korzystać z atrakcji, których jest naprawdę sporo.

Zamiast zimy wiosna — niestety tak bywa. Kiedy podczas ferii białego puchu w górach jak na lekarstwo nie można się nudzić.

Co robić w Zakopanem w brzydką pogodę?

Lista (nie)zimowych propozycji stolicy Tatr jest długa! Można zaczniemy od…

Kulig w niepogodę

Czy wiesz, że nie musisz czekać na śnieg, by skorzystać z kuligu? Górale mają swój patent na niepogodę i w przypadku niewystarczającej ilości białego puchu sanie zastępują dorożkami. Podróż z fiakrem, a po niej zabawa z góralską kapelą, niezależnie od pogody, jest absolutnie niesamowita.

Wielka Krokiew i Gubałówka — niezależnie od śniegu warto!

Chcesz poczuć emocje i adrenalinę, jaką czują skoczkowie podczas zawodów? Wystarczy, że wybierzesz się na Wielką Krokiew. Zapewniam, punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Zakopanego i Tatr, na pewno Cię oczaruje.

Wolisz romantyczny wieczorny spacer? Gubałówka to wyjątkowe miejsce, gdzie o tej porze roku można podziwiać trójwymiarowe rzeźby świetlne, inspirowane przyrodą i kulturą Podhala. Najwyżej położona w Polsce kraina światła robi wrażenie.

Góry z adrenaliną — bezsprzecznie warto!

Nie rezygnuj z adrenaliny i podziwiania gór. Jeśli szukasz przygody, nie musisz rezygnować z ciekawej zorganizowanej wycieczki. Zamiast skuterów śnieżnych, możesz wybrać się na quady. Odkrywanie nowych miejsc i podziwianie panoramy Tatr z przewodnikiem, gdy ma się dobry humor, jest rzeczywiście bezcenne!

Dla każdego coś miłego

Jeśli szukasz rozrywki, masz do wyboru wiele różnych propozycji. Zapewne zachwyci Cię Papugarnia, czyli Egzotyczne Zakopane bądź Park Iluzji. Już byłeś? Co powiesz na Myszogród, Podwodny świat czy Dom do góry nogami?

Papugarnia w Zakopanem zaprasza w ferie fot.: FB Papugarnia

Poznaj górala i nie tylko …

Gdy nie ma śniegu, zdecydowanie jest więcej czasu, by odkryć historię, kulturę i sztukę Zakopanego oraz Podhala. Warto w niepogodę odwiedzić Muzeum Tatrzańskie, które jest najstarszym i największym muzeum w Zakopanem lub wybrać do Muzeum Karola Szymanowskiego, które mieści się w willi Atma.

Czy wiesz, że Willa Koliba jest pierwszym przykładem stylu zakopiańskiego w architekturze, zaprojektowanym przez Stanisława Witkiewicza?

Zdecydowanie Centrum Edukacyjne TPN w Zakopanem to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą poznać Tatry.

 Relaks bez śniegu

Co robić w Zakopanem gdy nie ma śniegu zwyczajnie odpoczywać! Jeśli chcesz się zrelaksować i popływać, nie musisz szukać daleko. Aqua Park Zakopane to kompleks basenów, saun i spa, gdzie znajdziesz coś dla siebie i swojej rodziny. Możesz skorzystać z basenu sportowego, rekreacyjnego, zjeżdżalni, jacuzzi, brodzika dla dzieci.

Wolisz Piwne Spa? By zanurzyć się w takiej wyjątkowej kąpieli, nie musisz jechać do Czech w Zakopanem znajdziesz miejsce, gdzie zanurzysz się w złocistej pianie.

Gdzie iść zimą w Zakopanem?

Co robić po dniu pełnym atrakcji? Oczywiście udać się w kierunku Krupówek, by poczuć nieco inny klimat Zakopanego. Biały miś, stragany z pamiątkami i smaczne jedzenie — czekają!

Czy wiesz, że zjesz tu gigantycznego — Legendarnego Schabowego za 28 zł! Sam się przekonaj i zajrzyj do Bistro Schronisko Krupówki.

Schronisko Krupówki Zakopane z tradycyjną i regionalną kuchnią Podhala.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here