Ferie 2023 w Zakopanem i na Podhalu.

0
430

Jeszcze do 26 lutego ferie zimowe mają uczniowie z województwa mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jakie atrakcje czekają na turystów podczas ferii na Podhalu? W samym Zakopanem można znaleźć wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu, często bardzo oryginalnych.

Aktywni turyści, lubiący adrenalinę 

Mogą wybrać się na wyprawę skuterami śnieżnymi. Piękne widoki gwarantowane. Najlepszym zwieńczeniem takiej przygody będzie posiłek przy ognisku.

A jeśli nie skutery to może snowrafting? To połączenie pontonu, ciągniętego przez skuter śnieżny to pomysł na oryginalną zabawę! My oczywiście dokazujemy w pontonie.

Każdy, kto pamięta czasy, kiedy zjeżdżało się na plecakach lub oponach doceni snowtubing, czyli szaloną jazdę na dmuchanych kołach, ciągniętych przez skuter śnieżny.

Dla osób pragnących jeszcze większej dawki adrenaliny dobrym wyborem będzie jazda brzuchem na dmuchanej desce.

Za mało oryginalne? Jeśli chcesz pochwalić się znajomym naprawdę oryginalną aktywnością, to czeka na Ciebie „Zimowa Rura” i “Snow Banan”.

Zimowa Rura jest ogromną, pięciometrową dmuchaną rurą, wymaga ona od siedzących na niej uczestników niemałego refleksu, aby się na niej utrzymać i nie zanurkować w śniegu.

Snow Banan jest również atrakcją, w formie dmuchanej rury, ale przypominającej swym kształtem owoc banana.

 

Zajęcia dla grup dziecięcych i rodzin.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na specjalne warsztaty edukacyjne. Odbywają się one od 14 stycznia do 25 lutego, czyli do końca ferii.

zdjęcie pt. „zabytkowe Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem” użytkownika Krastek na licencji CC BY-SA 3.0 pl

Mogą tam wybrać się zarówno rodzice z dziećmi, jak i grupy zorganizowane, szkolne i inne, dla których terminy ustala się indywidualnie.

Rodzaje warsztatów:

  • Jak zwierzęta w Tatrach spędzają zimę?
  • Lalki w strojach podhalańskich
  • Malarstwo na szkle
  • Bajki z projektora
  • Fotograficzne kadrowanki-wycinanki
  • Warsztaty z szycia serdaków
  • Najlepsze zjeżdżanie w Tatrach

Podczas tych różnorodnych i prezentujących rozmaite pasje/specjalności zajęć, ich uczestnicy poznają niejeden sekret tradycyjnych rzemiosł, następnie pod okiem prowadzącego sami będą wykonywać malowanki, lalki, włóczkowe breloki.

Dowiedzą się też jak zrobić niezwykłe zdjęcie, stosując technikę kolażu. Obejrzą slajdy z projektora, które przeniosą ich w bajkowy świat Koziołka Matołka.

Kornel Makuszyński, który napisał tę popularną baśń, często przebywał i tworzył w Zakopanem. W willi gdzie wraz z żoną mieszkał, można odwiedzić jego muzeum, co będzie doskonałym uzupełnieniem tych warsztatów.

Z kolei po spotkaniu poświęconemu zwyczajom zwierząt zamieszkujących Tatry, temu, jak radzą sobie z zimą w górach, warto obejrzeć pozostałe zbiory Muzeum Tatrzańskiego.

Rodzinne Ferie Zimowe w pensjonacie Tatra House

Niektóre zakopiańskie hotele i pensjonaty przygotowują każdego roku własną ofertę na czas ferii zimowych. Tak samo jest w tym roku. 

Szczególnie ciekawą propozycję ma naszym zdaniem Tatra House, zlokalizowany na Krzeptówkach. Kameralnie i blisko wyjścia na szlaki oraz blisko centrum miasta. 

Pensjonat zaprasza na wyjątkowe siedmiodniowe turnusy. Oprócz pysznych posiłków i wygodnego zakwaterowania w budynku głównym lub w góralskich chatach i apartamentach na gości szereg atrakcji, które wzbogacą pobyt i nie pozwolą ani na chwilę nudy. 

W ramach pakietu będzie można korzystać z sanek, zabaw na śniegu, których punktem kulminacyjnym będzie niezapomniany kulig w dużych saniach, zakończony góralską biesiadą przy ognisku! Oczywiście w akompaniamencie lokalnej, skocznej muzyki.

Do tego codzienna wieczorna kinoteka gromadzi pociechy na seansach bajek i filmowych.

Gdy przychodzi czas na relax, czeka na nas gorąca balia z bąbelkami i widokiem na samiuśki Giewont. Możemy też wygrzać się i odpocząć w saunie fińskiej. Pragnienie pomoże ugasić mini drink barek, dostępny obok recepcji. Czego chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here