Jazz Camping Kalatówki 2023

0
676

Jazz Camping Kalatówki 2023

to magiczne koncerty w Zakopanem -czołowi polscy muzycy i śmietanka najlepszych jazzmanów w kraju!

Już dziś, 25 września o godz. 20:00 inauguracyjne jam session w niezwykle klimatycznym miejscu, jakim jest hotel górski na Kalatówkach i tak przez następne dni. W otoczeniu gór i lasów, z dala od hałasu miasta będzie przez najbliższe dni rozbrzmiewać niezwykła muzyka. To już 27. edycja kultowego festiwalu, który zawsze przyciąga w Tatry prawdziwych melomanów.

Przypomnijmy. Pierwsze spotkania jazzowe odbyły się w tym miejscu po raz pierwszy w latach 1959–1960. Wyjątkowy festiwal reaktywowany został w 1997 roku. W tym roku podczas Jazz Camping Kalatówki 2023 spotkają się czołowi polscy muzycy, by przez kilka dni wspólnie grać, dyskutować i podziwiać piękno otaczającej ich natury!

„Góry i jazz doskonale do siebie pasują”

– mówił Zbigniew Namysłowski wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu

Obecnie dyrektorami artystycznymi wydarzenia są dzieci saksofonisty jazzowego – Mary Rumi i Jacek Namysłowski, we współpracy z dyrektorką Hotelu Górskiego Kalatówki – Martą Łukaszczyk.

Stałymi punktami festiwalowego programu są wieczorne jam sessions z udziałem zaproszonych muzyków. Wielkim powodzeniem rok rocznie cieszy się wspólny wieczór jazzmanów i górali.

Jazz Camping Kalatówki 2023

PROGRAM

• Poniedziałek (25 września) 20:00 – Inauguracyjne jam session

• Wtorek (26 września) 20:00 – Jazz i Górale

• Środa (27 września) 20:00 – Jam session

• Czwartek (28 września) 20:00 – „W to mi graj” – koncert pamięci Zbigniewa Namysłowskiego

• Piątek (29 września) 20:00 – Jam session

• Sobota (30 września) 20:00 – Koncert finałowy

Więcej informacji pod numerem telefonu: (+48) 608 326 030. Organizatorem XXVII edycji Jazz Camping Kalatówki jest Stowarzyszenie Kalatówki Art oraz Hotel Górski Kalatówki. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopanego.

Planujesz wyjazd w góry. Nie wyszukuj już w internecie: „Zakopane noclegi” lub  „Hotele Zakopane” – sprawdź nasz katalog miejsc noclegowych w Zakopanem:  www.zakopane.info/firmy/k/noclegi-zakopane/ 

Inne atrakcje w Zakopanem: https://www.zakopane.info/zakopane-atrakcje-co-warto-zobaczyc/

Źródło: zakoplan.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here