Kulig w Zakopanem-to coś więcej niż przejażdżka saniami!

0
463

Zakopane…piękne górskie miasto, do którego corocznie przyjeżdżają tysiące turystów. Niezwykły klimat tego miejsca, zapierające dech w piersiach widoki (niepowtarzalna panorama z Gubałówki) i mnóstwo interesujących miejsc w samym mieście-to wszystko sprawia, że Zakopane nam się nie nudzi nawet, wtedy gdy przyjeżdżamy do niego kolejny raz. Górale dbają o to, aby wciąż zaskakiwać turystów kolejnymi atrakcjami, które mogą jeszcze bardziej utrwalić nam w pamięci pobyt w tym cudownym miejscu. Jedną z nich mogą być kuligi w Dolinie Chochołowskiej.

Podziwiaj piękno gór z innej perspektywy

Dolina Chochołowska to jedna z najpiękniejszych dolin na całym kontynencie europejskim. Jest to jednocześnie najdłuższa dolina w Polsce i swoim urokiem zachwyca każdego, kto ją odwiedza. Podziwianie tej niezwykłej doliny z perspektywy sań zaprzężonych w rącze konie dostarczy niezapomnianych wrażeń. Przeglądając dostępne atrakcje w Zakopanem, nie sposób przejść obojętnie obok omawianych tutaj kuligów.

Kuligi w Tatrach-Program imprezy

Obsługa przywita Was po staropolsku tuż przy skraju doliny. Z obsługą kuligu spotykamy się na parkingu „Pod lasem”, gdzie zaczyna się nasza przygoda. Zostaniecie zaproszeni do sań, obdarowani regionalnymi pysznościami i wspólnie z obsługą wyruszycie w niezwykłą godzinną podróż po ośnieżonych duktach Doliny Chochołowskiej. Podczas podróży będziecie mogli delektować się niezwykłymi widokami, które zapadną w pamięci na długo. Sanie przeznaczone są dla czterech osób i zaprzężone są w jednego konia, który zabierze nas w tę niezwykłą przejażdżkę.

Gwarantowane pyszne jedzenie i góralska muzyka

Gdy podróż dobiegnie końca, to na uczestników czekać będzie prawdziwa uczta. Po kuligu goście rozgrzewają się przy ognisku i zastawionym pysznościami stole. Trzaskające iskry tworzą magiczny klimat, upiększony tradycyjną góralską muzyką. Zagra dla Was najprawdziwsza góralska kapela, która dostosuje repertuar do klimatu kuligu. Skoczna muzyka sprawi, że nogi same zerwą się do tańca.

Każdy z uczestników kuligu będzie miał możliwość delektowania się tradycyjnie wyrabianymi oscypkami z żurawiną. Dodatkowo liczyć można na takie smakołyki jak:

  • chleb ze smalcem,
  • swojska kiełbasa do samodzielnego upieczenia,
  • bigos domowy,
  • ogórki kiszone,
  • gorąca herbata.

Dla zainteresowanych istnieje również możliwość zakupienia góralskich nalewek i innych rozgrzewających trunków.

Dodatkowe informacje

Pamiętajmy o tym, że kulig w Zakopanem odbywa się, oczywiście, na świeżym powietrzu więc należy odpowiednio się ubrać. Koniecznie zabierzmy czapkę, rękawiczki i inną ciepłą odzież. W przypadku niedostatecznej ilości śniegu sanie zamieniane są dorożkami.

Podsumowując

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę, obcować z przyrodą, podziwiać cudowne widoki i poczuć wiatr we włosach przy rytmicznym dźwięku kopyt, to kulig w Zakopanem jest właśnie dla Was. Warto poczuć specyficzny klimat Tatr i zaserwować sobie odskocznię od spraw dnia codziennego. Kuligi w Dolinie Chochołowskiej to doskonała wycieczka zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kuligi.pl. Kuligi w Tatrach, a dokładniej w Dolinie Chochołowskiej to swego rodzaju impreza w wydaniu premium. Nie zawsze przecież mamy możliwość odbywania tak fantastycznych wycieczek, które są wzbogacone regionalną muzyką na żywo i opieką renomowanej ekipy górali, którzy dbają o każdy detal i uśmiech na waszych buziach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here