Magiczne kuligi w Zakopanem

0
5916
Kuligi Zakopane

Tatry są chętnie odwiedzane z różnych powodów. Gwarantują atrakcje o każdej porze roku. Wiele osób decyduje się na wypoczynek w sezonie zimowym. Trudno im się dziwić. Cudne widoki, szaleństwa na śniegu, długie spacery dolinami – tam nie można się nudzić. Podczas zimowego relaksu koniecznie trzeba też wybrać się na kulig w Zakopanem, który dostarczy masę frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jazda saniami przez pokryte białym puchem tereny, to doskonała zabawa. Przemierzając pola, łąki, lasy i obserwując niesamowite otoczenie potrafimy zapomnieć o wszelkich trudnościach, przytłaczających nas sprawach, skupiamy się na danej chwili, na tym, by docenić czar natury oraz nacieszyć się towarzystwem naszych kompanów podróży. Bardzo chętnie na przejażdżki saniami wybierane są okolice Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej lub Doliny Chochołowskiej. Miejsca te są szczególnie ciekawe i warto poznać je w zimowym wydaniu. Na pewno zauroczą!

Za dnia, czy po ciemku?

Można udać się na kulig w ciągu dnia i podziwiać rozświetlone promieniami słońca szczyty górskie. Widoki jak z najpiękniejszej baśni nie mogą nie wywołać ogromnego wrażenia. Znakomitym pomysłem jest też opcja – kulig Zakopane wieczorem. Jazda saniami w blasku pochodni tworzących niepowtarzalną atmosferę, pod granatowym niebem, w otoczeniu, które wydaje się zagadkowe, to doświadczenie zapadające w pamięć.

Dodatkowe atrakcje…

Kulig, to „zwykła” przejażdżka saniami? Nic podobnego! Każdy, kto choć raz odwiedził Podhale wie, że górale potrafią zatroszczyć się o swych gości i zapewnić im udany odpoczynek pełen pozytywnych emocji. Dlatego oferują kuligi połączone z ogniskiem i biesiadą. Możliwość skosztowania regionalnych specjałów, śpiewy i tańce, szalona impreza – tego nie sposób sobie odmówić. Kulig Zakopane z kapelą – na szczęście firm organizujących tego rodzaju atrakcje nie brakuje.

Święta, sylwester, a może walentynki?

Jest wiele okazji, by zimą udać się w Tatry. Można np. spędzić w nich Boże Narodzenie, przywitać Nowy Rok lub zaplanować romantyczne walentynki. Nawet krótki wypad w góry doda energii, pozwoli spojrzeć na wiele spraw z dystansem i odprężyć się. Każdy od czasu do czasu powinien zmienić otoczenie, wybrać się na wycieczkę, poznać nowe zakątki. Nie trzeba wielkiego trudu, by znaleźć najdogodniejszą propozycję. Wystarczy poszukać dogodnych kuligów w Zakopanem na www.chocholowska.pl, by od razu pojawiła się lista interesujących ofert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here