Najnowocześniejszy obiekt powstaje w Zakopanem

0
783
Najnowocześniejszy obiekt powstaje w Zakopanem

Najnowocześniejszy obiekt powstaje w Zakopanem. Kosztuje 200 mln zł. 

W październiku tego roku oddana zostanie do użytku nowa hala lodowa, która będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce i w Europie. Hala powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma kosztować około 200 mln zł.

Hala lodowa będzie służyć przede wszystkim łyżwiarzom szybkim i specjalistom w short tracku, ale także innym sportowcom i turystom. Obiekt ma spełniać wszystkie międzynarodowe standardy i wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej. 

Na nowej hali lodowej na przełomie listopada i grudnia odbędą się tam pierwsze zawody Pucharu Świata juniorów. – To będzie najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i już nie możemy się go doczekać – powiedział Damian Żurek, czołowy polski panczenista, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata.

Hala lodowa powstaje w miejscu funkcjonującego od lat 60. XX wieku odkrytego toru lodowego. W ramach inwestycji powstaje także m.in., bieżnia lekkoatletyczna wewnętrzna 3-torowa z szerokością toru wynoszącą ok. 1,22 m oraz bieżnia lekkoatletyczna zewnętrzna 4-torowa wraz z bieżnią prostą 100-metrową 6-torową i nowoczesne zaplecze. Trybuny nowego obiektu mają pomieścić 2 tysiące osób! 

W ostatnich dniach inwestycję wizytował minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wraz z Januszem Samelem, dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu
W ostatnich dniach inwestycję wizytował minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wraz z Januszem Samelem, dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu, by zobaczyć postępy w pracy. fot.: arch. COS

Na terenie obiektu ma także powstać najlepsza w Polsce ścianka wspinaczkowa.  

Hala lodowa w Zakopanem to nie tylko inwestycja dla sportu, ale także dla turystyki. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, którzy będą mogli korzystać z niego przez cały rok.

W ostatnich dniach inwestycję wizytował minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wraz z Januszem Samelem, dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu. Dyrektor Samel zapewnił, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i że hala lodowa będzie gotowa, by gościć najlepszych łyżwiarzy świata.

Hala lodowa w Zakopanem to nie tylko inwestycja dla sportu, ale także dla turystyki. fot.: arch. COS
Najnowocześniejszy obiekt powstaje w Zakopanem. fot.: arch. COS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here