Niespotykana Formuła zawodów w formule hybrydowej hybrydy

0
347

Zawody FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego

Niespotykana Formuła: Zawody FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem zaskakują!

Wiosenna aura sprawia, że organizatorzy zawodów w Zakopanem muszą wykazać się niezwykłą kreatywnością. Nadchodzące konkursy, które odbędą się w dniach 14-17 marca, staną przed nietypowym wyzwaniem. Dlaczego? Otóż wiosenne ciepło sprawia, że śnieg topnieje, a tradycyjne zimowe scenerie stają się niemożliwe do utrzymania.

Temperatura na Granicy:

Według najnowszych prognoz synoptyków, w Zakopanem termometry wskażą około 12 stopni Celsjusza.

To zdecydowanie za ciepło na typowe zimowe zawody. Organizatorzy postanowili więc zaskoczyć wszystkich.

Lód, Igielit i… Śnieg:

Decyzja jest niecodzienna. Zawodnicy ruszą po lodowym najeździe, charakterystycznym dla zimowych konkursów. Jednak na zeskoku czeka ich niespodzianka – zielony igielit. A co dalej? Wjadą na… śnieg! Tak, śnieg zostanie ułożony na wybiegu. Dlaczego takie rozwiązanie?

Bezpieczeństwo i Trwałość:

Miejsce, gdzie skoczkowie hamują po próbach, jest najbardziej narażone na zniszczenia. Gdyby tam był śnieg, szybko stałby się grząski i trudny do utrzymania. Organizatorzy postanowili więc uniknąć tego problemu. Hamowanie na błocie jest szkodliwe dla nart, a śnieg pozwala utrzymać stałą prędkość.

Hybryda Hybrydy:

To będzie pierwszy tego rodzaju konkurs. Zawody hybrydowe, gdzie na rozbiegu był lód, a na zeskoku ułożono igielit, już były rozgrywane. Ale teraz dołożono kolejny element – śnieg!  Ciekawe, jak zawodnicy poradzą sobie z tą nietypową formułą!

Wiosenna aura nie przeszkodzi w rywalizacji. Zakopane pokaże, że nawet w nietypowych warunkach można zorganizować emocjonujące zawody. Będzie to wyjątkowy weekend dla fanów narciarstwa!

Zawody FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem już 14-17 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here