Góralska recepta na szczęście …

0
1091

Chcesz być szczęśliwy — wybierz się w góry! Zastanawiasz się skąd fascynacja i optymizm wśród osób, które zdobywają kolejne szczyty.  Co na temat górskich wypraw myślą miejscowi?  Przedstawiamy góralską listę korzyści płynącą z górskich wędrówek.  

TOP 5 zalet chodzenia po Tatrach! 

1. Góralska siła charakteru

Górale dobrze wiedzą, że wyprawa w góry to przede wszystkim mierzenie się ze swoimi słabościami. Nie ma lepszego sprawdzianu dla charakteru jak podejmowanie kolejnych wyzwań i wyznaczanie sobie nowych celów. Nie ważne, jaka jest pogoda w Zakopanem czy po całym dniu pracy bolą mięśnie — cel musi być osiągnięty a kolejny szczyt zdobyty!

2. Tatry najlepszym lekarstwem

Szukasz przepisu na zdrowie? Zdecydowanie wybierz się w Tatry — powie Ci to każdy zakopiańczyk. Chcesz poprawić sobie kondycję, wzmocnić mięśnie, zadbać o odporność? Koniecznie idź na szlak!  Bez wątpienia podczas wyprawy w góry nasz organizm jest bardziej dotleniony, a krew szybciej krąży. W efekcie po prostu czujemy się lepiej.

Giewont, Rysy, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała — lista szczytów do zdobycia w Tatrach jest naprawdę długa… a wrzesień w Zakopanem jest przepiękny! Mały bonus  dodatkowo porankami na szczytach w można podziwiać przepiękny festiwal mgieł.

3. Taaaakie widoki, że haj!

To, co zobaczysz na górze nie ma porównania z tym co jest na dole. Bezsprzecznie, Tatry to góry, gdzie widoki ze szczytu zapierają dech w piersiach. Nie ma co się rozpisywać, to trzeba zobaczyć! Gdyby stworzyć listę:

5 najpiękniejszych miejsc w Tatrach Polskich bez wątpienia znajdzie się na niej: 
  • Hala Gąsienicowa
  • Dolina Pięciu Stawów Polskich
  • Morskie Oko
  • Dolina Chochołowska
  • Czerwone Wierchy

4. Bedym dumać

Zastanawiasz się, dlaczego górale mają w sobie tyle spokoju? Wyprawa w góry to czas skupienia, chwila na to, by zapomnieć o zmartwieniach,  obowiązkach i stresie.  Żyjemy w ciągłym chaosie  — telefony, internet i hałas — w zderzeniu z tym wszystkim góry są idealnym miejscem, by się wyciszyć…. czyli po góralsku … osotać sie.

5. Rodzina w komplecie inaczej podhalańska integracja

Na Podhalu nadal często się mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci … „. Absolutnie wypad w góry to najlepszy pomysł na rodzinny odpoczynek i oderwanie najmłodszych od  smartfona. Zresztą nieważne czy będzie to weekend z przyjaciółmi, czy wyjazd integracyjny z ekipą z pracy podczas takich wypraw zapewne lepiej siebie poznamy!

Szukasz najłatwiejszych szlaków w górach — podpowiadamy: www.zakopane.info/szlaki-dla-poczatkujacych-zakopane Gdy już wiesz jakie buty w góry, koniecznie zawczasu zarezerwuj nocleg w Zakopanem.

Jeśli lubisz aktywny odpoczynek możesz wskoczyć na rower, by nieco szybciej niż inni zobaczyć najpiękniejsze miejsca w górach. Absolutnie warto!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here