Kolejka na Butorowy Wierch

0
227
Butorowy Kolejka

Kolejka na Butorowy Wierch

Szukasz, świetnego punktu wypadowego dla wycieczek pieszych i rowerowych, które poza pięknymi widokami na kilka pasm górskich, a dodatkowo dają możliwość zapoznania się z ciekawą architekturą — wybierz się kolejką na Butorowy Wierch.

Odkrywamy Zakopane

Kolejka na Butorowy Wierch to idealna propozycja dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, a także dla tych, którzy chcą po prostu podziwiać panoramę Zakopanego i Kościeliska.

Zastanawiasz się ile trwa wjazd na Butorowy Wierch? Zajmuje on około 20 minut. Kolejka w tym czasie pokonuje trasę o długości 1619 metrów i różnicy poziomów 272,1 metrów. To zdecydowanie robi wrażenie!  

Butorowy Wierch
Butorowy Wierch fot.: arch. PKL

Jak dojechać do kolejki na Butorowy Wierch?

Dojazd do dolnej stacji kolejki na Butorowy Wierch prowadzi ulicą Powstańców Śląskich, w kierunku Kościeliska. Można tam dojechać samochodem, autobusem lub taksówką. Z centrum Zakopanego do dolnej stacji jest około 5 km. Z kolei z dolnej stacji do górnej stacji jest około 1,6 km.

Ile się idzie z Gubałówki na Butorowy Wierch?

Z Gubałówki na Butorowy Wierch idzie się około 15 minut zielonym szlakiem. Jest to spacerowy i bardzo łatwy szlak, który prowadzi przez wzniesienie szeroką asfaltową drogą. Podczas spaceru można podziwiać widoki na Tatry, Zakopane i Kościelisko. 

Oczywiście, z Butorowego Wierchu można zjechać koleją krzesełkową lub zejść niebieskim szlakiem do Szymoszkowej.

Butorowy

Gubałówka – szukasz informacji o kolejce — koniecznie ZAJRZYJ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here