Kolejka Szymoszkowa — zimowa i letnia atrakcja w Zakopanem

0
216

Kolejka Szymoszkowa — zimowa i letnia atrakcja w Zakopanem

Lubisz aktywny wypoczynek w górach? Zdecydowanie nie możesz przegapić kolejki krzesełkowej na Szymoszkową. To czteroosobowa kolej, która umożliwia transport rowerów, położona na południowym zboczu Gubałówki. 

Magia Szymoszkowej

Czy wiesz, że Polana Szymoszkowa w Zakopanem oferuje możliwość skorzystania z dwóch kolei linowych. Mniejsza jest dostępna jedynie w zimie, natomiast większa działa całorocznie, oferując możliwość widokowych przejazdów turystycznych, a zimą narciarskich szusów!

Kolej linowa na Polanie Szymoszkowej umożliwia też wyjazd razem z rowerem, dzięki specjalnym uchwytom na krzesełkach. Ze szczytu można rozpocząć wspaniałą wycieczkę malowniczymi szlakami dla jednośladów.

To nie jedyny atut. Kolejka na Szymoszkową jest częścią kompleksu narciarskiego Polana Szymoszkowa, który oferuje także:

  • trasy narciarskie,
  • kąpielisko geotermalne,
  • gastronomię

Jak dojechać do kolejki na Szymoszkową?

Dojazd do dolnej stacji kolejki na Szymoszkową prowadzi ulicą Powstańców Śląskich, w kierunku Kościeliska. Można tam dojechać samochodem, autobusem lub taksówką. Z centrum Zakopanego do dolnej stacji jest około 4 km. Z kolei z dolnej stacji do górnej stacji jest około 0,4 km. Czas przejazdu kolejką zajmuje około 5 minut.

Ile kosztuje wjazd na Szymoszkową? Ceny biletów na koleje linowe zależą od pory roku, dnia tygodnia i czasu trwania. Bilet na przejazd turystyczny w jedną stronę kosztuje 21 zł, a w dwie strony 26 zł.

Marzysz o zimowym szaleństwie Polana Szymoszkowa to świetny wybór.  Szymoszkowa oferuje trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. I tak, trasa biegnąca od górnej stacji dużej kolejki oznaczona na czerwono ma średnie nachylenie 20%. To idealny wybór dla średnio zaawansowanych narciarzy oraz osób chcących podziwiać tatrzańskie widoki. Z kolei trasa przy mniejszej kolejce oznaczona na niebiesko z nachyleniem 10% świetnie sprawdzi się dla początkujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here