Kolejka na Harendę

0
239
Harenda

Kolejka na Harendę — zjazdowa i rowerowa przygoda w Zakopanem

Czteroosobowa kolej, która umożliwia darmowy transport rowerów, położona na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy jest ulubionym miejscem cyklistów. 

Harenda nie tylko dla fanów sportów ekstremalnych

Kolejka na Harendę wjeżdża z Zakopanego na szczyt Gubałówki. Ma długość 600 metrów i poknuje różnicę wzniesień 210 metrów. Czas wjazdu kolejką zajmuje około 3,5 minuty! Kolejka jest czynna przez cały rok. 

Jak dojechać do kolejki na Harendę?

Dojazd do dolnej stacji kolejki na Harendę prowadzi ulicą Harenda, która odchodzi od drogi Zakopane-Kościelisko. Można tam dojechać samochodem, autobusem lub taksówką. Z centrum Zakopanego do dolnej stacji jest około 6 km.

Jakie są zalety kolejki na Harendę?

Kolejka na Harendę to atrakcja, która ma wiele zalet. Przede wszystkim, podczas przejazdu kolejką można podziwiać niezwykłe widoki na Tatry, Zakopane i Kościelisko.

Ponadto kolejka na Harendę to świetny punkt wypadowy dla zjazdów i wycieczek rowerowych. Z górnej stacji można wybrać się na jedną z tras zjazdowych, które mają różne poziomy trudności i długości.

Istnieje też możliwość skorzystać z tras rowerowych, które prowadzą po malowniczych szlakach Gubałówki i Pogórza Gubałowskiego. Dodatkowo na Harendzie można także skorzystać z oferty gastronomicznej i kulturalnej. 

Ponadto Harenda to ośrodek narciarsko — rekreacyjny , który oferuje trasy zjazdowe, snowpark, lodowisko i kolej krzesełkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here