Najpopularniejsze schroniska górskie w okolicach Zakopanego 

0
1017

Wakacje na Podhalu wiążą się z wieloma pieszymi wyprawami po górskich szlakach w poszukiwaniu pięknych widoków i chwili wytchnienia. Wybierając się w podróż po górach, warto wiedzieć, gdzie w pobliżu naszego szlaku można zatrzymać się na noc. Turyści często wybierają popularne schroniska w pobliżu Zakopanego jako miejsca noclegowe. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych schronisk dostępnych na Podhalu.

Schronisko Młodzieżowe Szarotka

Jest to miejsce z wieloletnią tradycją. Obiekt ten ulokowany jest w centrum Zakopanego, toteż, nocując w nim, łatwo możemy dostać się do wielu zakopiańskich atrakcji. W schronisku tym znajduje się miejsc noclegowych w dostępnych pokojach od jednoosobowego do ośmioosobowego. Każdy pokój posiada swoją własną łazienkę. Oferta noclegowa przeznaczona jest zarówno dla indywidualnych turystów jak i dla rodzin z dziećmi.

Schronisko Młodzieżowe Murań

To drugie schronisko ulokowane w centrum Zakopanego, z którego łatwo dostać się na szlaki turystyczne oraz inne miejsca warte odwiedzenia. Schronisko to oferuje ponad 60 miejsc noclegowych w dostępnych pokojach od dwuosobowych do dziewięcioosobowych. Część dostępnych pokoi posiada własną łazienkę. Przy schronisku znajduje się ogród, z możliwością zrobienia ogniska lub grilla. W obiekcie tym, mamy także możliwość całodziennego wyżywienia.

Schronisko na Hali Kondratowej

Jest najmniejszym schroniskiem znajdującym się na Podhalu. Miejsce to ulokowane jest u stóp Giewontu, na Polanie Kondratowej. W obiekcie tym, mamy do dyspozycji 20 miejsc noclegowych, dostępnych w dwóch pokojach sześcioosobowych oraz jednym ośmioosobowym. Nieodłącznym lokatorem tutejszego schroniska jest kot. W obiekcie panuje kameralna, rodzinna atmosfera, a turysta ma tutaj możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Znajduje się tu także klimatyczna weranda, na której można odpocząć podziwiając piękne widoki.

Schronisko Murowaniec

Obiekt ten znajduje się na Hali Gąsienicowej, w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej. Schronisko posiada w swojej ofercie ponad 110 miejsc noclegowych, dostępnych w pokojach od dwuosobowych do nawet dziesięcioosobowych. Wokół schroniska znajduje się wiele szlaków turystycznych prowadzących w różna zakątki Tatr. Poza możliwością wypoczynku możemy tutaj skorzystać z baru, restauracji, suszarni czy też biblioteczki.

Schronisko na Hali Ornak

Schronisko znajduje się Polance Ornaczańskiej W Dolinie Kościeliskiej. Obiekt ma do zaoferowania 48 miejsc noclegowych, w dostępnych pokojach od dwuosobowych do ośmioosobowych. Schronisko to wybudowano w stylu zakopiańskim. Można tutaj zjeść ciepły posiłek, a wieczorem odpocząć przy kominku.

Schronisko Morskie Oko

Obiekt ten położony jest nad Morskim Okiem, w Dolnie Rybiego Potoku. Miejsce to składa się z dwóch części: Starego Schroniska, w którym mamy do dyspozycji 43 miejsca noclegowe, dostępne w pokojach wieloosobowych, mieszczących nawet do szesnastu osób, oraz Nowego Schroniska, w którym znajduje się 36 miejsc noclegowych, w dostępnych pokojach od trzyosobowych do sześcioosobowych. Na terenie obiektu znajduje się bar oraz restauracja, dzięki którym turysta może się posilić ciepłym posiłkiem oraz stacja ratunkowa TOPR. Obiekt ten, jako jeden z nielicznych, wspiera płatność tylko gotówkową, toteż wybierając się w to miejsce, należy pamiętać o tym, że nie można tutaj płacić kartą.

Oczywiście to nie wszystkie popularne schroniska w pobliżu Zakopanego. Lista ta, jest o wiele dłuższa. Planujecie budżetowe wakacje w Tatrach? Przed wyjazdem poznajcie miejsca, w których można przenocować.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here