4,5 mln osób odwiedziło to miejsce

0
539

Czy wiesz, że w zeszłym roku ponad 4,5 mln turystów odwiedziło Tatrzański Park Narodowy. Gdzie najczęściej wybierają się przyjezdni? Niesłabnącą popularnością cieszy się Morskie Oko i Dolina Kościeliska. 

Tatry — ulubione miejsce turystów

4 mln 510 tys. – dokładnie tyle osób odwiedziło Tatrzański Park Narodowy w 2023 r. Jak się okazuje Tatry przyciągają turystów o każdej porze roku. W okresie ferii w góry przyjeżdżają narciarze i miłośnicy białego szaleństwa, a latem tatromaniacy. Zakopane to również ulubione miejsce, które odwiedzają Polacy podczas zbliżających się świąt wielkanocnych.

Statyczny turysta  …

Najchętniej turyści przyjeżdżają w Tatry w sierpniu (ponad 912 tysięcy), najrzadziej w listopadzie (około 105 tysięcy).

W ubiegłym roku nie padł specjalny rekord, dla porównania w 2022 roku na górskie szlaki weszło 4 mln 785 tys. osób. Na przestrzeni lat w 2015 r. było to tylko 3 mln 180 tys. turystów.

Jak podaje TPN oprócz wzrostu wejść rodzin legitymujących się Kartą Dużej Rodziny, systematycznie także rośnie zainteresowanie zakupem biletów online.

Od lat nie maleje jednak popularność dwóch miejsc — Morskiego Oka i Doliny Kościeliskiej. Nad jezioro pod Mięguszowieckimi Szczytami dotarło w ubiegłym roku niemal 700 tysięcy osób!

Ulubione miejsca w Tatrach

Które jeszcze miejsca w Tatrach najchętniej odwiedzają turyści? Kierunek Kasprowy Wierch wybrało w zeszłym roku ponad 564 tys. osób. Chętnie odwiedzane także były: Dolina Kościeliska 488 tys. osób i Dolina Chochołowska ponad 273 tys. osób.

Tatry ulubione miejsce Turystów — zastanawiasz się, gdzie się wybrać  — ZOBACZ

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here