Zakopane atrakcje za darmo

0
671

Czy w stolicy Tatr znajdziemy bezpłatne atrakcje? Sprawdziliśmy, gdzie się wybrać i z czego skorzystać nie wydając fortuny.

Noclegi, restauracje, atrakcje wszystko kosztuje dlatego podpowiadamy jak zmniejszyć wydatki odpoczywając w stolicy Tatr. Co można robić w Zakopanem bez opłat za wstęp — jak się okazuje propozycji jest naprawdę sporo.

Zakopane atrakcje za darmo

Lapidarium TPN — od świtu do zmierzchu

W Lapidarium Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ulicy Karłowicza 21 znajduje się wyjątkowa, geologiczna mapa Tatr wykonana z autentycznych tatrzańskich skał. Tablice z panoramami pomagają odwiedzającym zlokalizować najważniejsze tatrzańskie szczyty. Lapidarium jest ogólnodostępne codziennie od świtu do zmierzchu. Wstęp bezpłatny.

Opinia jednego z odwiedzających Lapidarium: „Ciekawostka, może nie na samodzielną wycieczkę tylko do tego miejsca, ale sprawdzi się jako uzupełnienie innej aktywności. Interesujące miejsce”.

Czerwony Dwór z klimatem

Jesteś w Zakopanem — koniecznie odwiedź Czerwony Dwór, w którym lepiej poznasz Podhale i  góralski klimat. Dziś, 23 lutego o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Miłości nauka. Krzyże i piety”.

Opinia lokalnego przewodnika: „Przepiękna willa w stylu zakopiańskim (Roj, Wyspiański) o bogatej historii. Punkt obowiązkowy dla zainteresowanych architekturą i kulturą Zakopanego. Wewnątrz galeria z dziełami lokalnych artystów. Bardzo kompetentna i miła obsługa”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Antałówka na fotce

Szukasz miejsca w Zakopanem na pamiątkowe zdjęcia? Antałówka to niewielkie wzniesienie w pobliżu centrum miasta, z którego roztacza się przepiękny widok na Tatry i Zakopane. Zdradzamy, Antałówka to ulubione miejsce na ślubne sesje dla młodych!

Muzeum z wybitnym kompozytorem

Czy wiesz, że Muzeum Karola Szymanowskiego to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie można podziwiać pamiątki po tym wybitnym kompozytorze i ekspozycje pokazujące związek artysty z Zakopanem i Tatrami. W niedziele bezpłatnie zwiedzimy wystawę stałą. Codziennie darmowe wejście czeka na dzieci do lat 7.

undefined

Zakopane atrakcje za darmo — kolejne miejsca:

Jaszczurówki — miejsce z duszą

Być w Zakopanem, a nie odwiedzić Jaszczurówek i  Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa to błąd! Kościół o pięknej architekturze, wzniesiony w początkach XX w. według projektu Stanisława Witkiewicza zaciekawi każdego. Wnętrze kaplicy zdobią drewniane rzeźby i malowane na szkle stacje drogi krzyżowej. 

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa
Kaplica Najświętszego Serca Jezusa fot.: Wojciech Watycha 

Miejska Galeria Sztuki im. hrabiego Władysława Zamoyskiego

Można tu oglądać dzieła współczesnych artystów. Wstęp jest darmowy i świetny pomysł na wyjątkowy dzień w Zakopanem. Uwaga do końca lutego Galeria jest zamknięta ze względu na remont.

Krupówki zdecydowanie na TAK!

Krupówek nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. To najbardziej popularny deptak w Polsce kojarzony od lat przez wielu turystów z białym misiem i choć stragany z pamiątkami, smaczne dania z restauracji raz liczne sklepy kuszą warto odwiedzić to miejsce, by poczuć inny klimat Zakopanego.

Co robić w Zakopanem, gdy nie ma śniegu? Zobacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here